BDO Finanse Publiczne nr 09 (23) Wrzesień 2009

Od Redakcji

Szanowni Państwo!

 

Trudno w to uwierzyć, ale aż 587 osób zgłosiło się do konkursu na stanowisko referenta do spraw administracyjnych w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Krakowie. Wśród chętnych do pracy za ok. 1500 zł miesięcznie brutto, w wykonywaniu której podstawowym obowiązkiem jest obsługa sekretariatu, znalazło się wiele osób z dyplomami wyższych uczelni i znajomością kilku języków obcych. Wymagane było wykształcenie średnie.

Jak informuje Dziennik Polski, chęć pracy na stanowisku specjalisty w laboratorium w tym samym urzędzie - z pensją 1800 zł brutto i wymogiem wyższego wykształcenia - wyraziło ponad 200 osób. Co ciekawe, w ubiegłym roku tylko (?!) 17 pań ubiegało się o pracę sekretarki w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Symptomatyczna na temat zatrudnienia w urzędach jest - przytoczona przez Dziennik Polski - opinia Filipa Szatanika, kierownika biura prasowego w Urzędzie Miasta Krakowa o tym, iż wzrasta liczba kandydatów do pracy w magistracie: w 2008 r. w konkursach na urzędnicze stanowisko startowało od 10 do 30 osób, zaś w 2009 r. - od 44 do ponad 100.

Jeszcze rok temu zdarzało się, że w przypadku niektórych specjalistycznych stanowisk, przy wyśrubowanych wymaganiach dotyczących kompetencji potencjalnych pracowników, nie było w ogóle chętnych do zatrudnienia w urzędach. Obecnie maleje liczba osób z wysokimi kwalifikacjami, zajmujących się obsługą funduszy unijnych, które rezygnują z pracy w sektorze finansów publicznych odchodząc do prywatnych firm. Czy tendencja do poszukiwania pracy w urzędach utrzyma się po zakończeniu kryzysu finansowego?

 

W tym numerze biuletynu omawiamy m.in. sprawy dotyczące:

  • księgowania należności dotyczących Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • zawiadomienia o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych,
  • umów o pracę zawieranych dla realizacji projektów unijnych przez jst w kontekście VAT,
  • konsorcjów w ramach zamówień publicznych,
  • wzrostu opłat i podatków w 2010 r.,
  • ochrony prawnej podmiotów ubiegających się o dofinansowanie unijne,
  • rachunku dochodów własnych jednostek budżetowych.

 

Zapraszam do lektury i bezpłatnej subskrypcji biuletynu!

Redaktor prowadzący

Sławomir Wach"Ustawa o rachunkowości 2009. Komentarz. Wydanie 4"

ustawa_helin_mini

 

Z przyjemnością informujemy Państwa o ukazaniu się najnowszego, czwartego wydania komentarza do ustawy o rachunkowości. Autor książki - dr Andre Helin omawia znowelizowane przepisy tej ustawy, dokonuje ich gruntownej analizy oraz ocenia wpływ nowelizacji na sposób ewidencjonowania operacji i wyników gospodarczych.

 

czytaj więcej

 

 

 

 

 

 

 
KONTAKT

Zadaj nam pytanie a nasz ekspert skontakuje się z Tobą w najbliższym czasie

NASZE BIURA

Sprawdź gdzie w Polsce znajdziesz nasze biura
ARCHIWUM

WYSZUKIWARKA

Wpisz poniżej szukane słowo lub frazę
Wyszukiwanie zaawansowane
Biuletyn

Kategoria
Autor

Źródło

SUBSKRYPCJA

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o naszych szkoleniach? Zapisz się!

SZKOLENIA

    Nie znaleziono szkoleń
NASI PARTNERZY